כך תשפרו את זמן טעינת האתר שלכם בשנת 2023

טיפים חשובים איך לשפר את זמן הטעינה באתר שלך

גוגל כמו גם מנועי חיפוש רבים אחרים, בודקים את מהירות הטעינה של האתר שלך ונותנים לו חשיבות רבה בתוצאות ובדירוג האתר.
 • הקונה הדיגיטלי קונה און ליין כי אין לו סבלנות, לכן כאשר גולש שמחפש מוצר או שירות לקנות און ליין, הוא מעוניין לעשות את זה מהר ככל האפשר, אם זמן הטעינה של העמוד ארוך, גולשים חסרי סבלנות יחזרו אחורה ויעלו את כמות הנטישה של האתר.
 • מבדיקות וממחקרים שונים בעולם הגלישה עולה שאם זמן הטעינה של העמוד באתר שלך הוא מעל 2 שניות, כ- 47% אחוז מהגולשים ינטשו את העמוד ויחזרו אחורה לעמוד הקודם. 
 • על ידי האצת האתר שלך, תוכל להיות בטוח שיותר גולשים יישארו באתר וכתוצאה מכך שיותר גולשים ירכשו באתר או לפחות ישאירו פרטי התקשרות. 
 • שיפור טעינת האתר על ידי עבודה יסודית של אנשים טכניים משפרת את האתר לאורך זמן ומגדילה את הפניות ואת זמן הגולש באתר.
 • ככל שזמן הטעינה באתר שלך ארוך יותר, כך מתקצרת הסבלנות של הגולש שסך הכל ביקש לקבל תשובה לשאלתו או ברצונו לרכוש מוצר.
 • חווית המשתמש חשובה לא פחות מכל דבר אחר.
  כאשר העמוד באתר שלך עולה מהר, המשתמשים יישארו, יחקרו, יקבלו עוד מידע מקצועי, וסביר להניח שאם התכנים באתר יהיו מספיק מקצועיים, הוא אף יגיע לעמוד צור קשר וישאיר פרטי התקשרות לקבלת מידע נוסף.
 • כאשר שיעור נטישת הלקוחות באתר שלך נמוך, כך הגולש יישאר באתר שלך וסביר להניח שגם יבצע רכישה, או שישאיר פרטים ליצירת קשר, בהנחה שהמידע שיש באתר שלך מנוסח טוב ונותן מידע מקצועי ומעניין.

10 טיפים שיעזרו לך לשפר את טעינת האתר שלך במערכת וורדפרס

1. איך מודדים את זמן הטעינה, מה הדירוג של האתר שלך?

הכלים המובילים לבדיקת טעינת ומהירות האתר:

כלי בדיקת האתרים של גוגל הוא המוכר ביותר, באנגלית הוא נקרא Google PageSpeed Insights. זהו הכלי העיקרי למדידת שיפור טעינת האתר, הרי זהו כלי שמנוע החיפוש גוגל שבו אנו משתמשים ומכינים את האתר שלנו הכי טוב למה שהוא דורש, מאוד חשוב לקבל ציון טוב בכלי הזה:

גוגל קונסול, Google Search Console  זהו כלי של גוגל אשר מציג את מגוון המרכיבים באתרים שבונים במערכת WordPress.
הכלי מבצע בדיקה לערך הביצועים, אך אינו נותן לך הערות לפתרון הבעיות, הכלי גם מאפשר לראות את תמונת המצב או לבחון אילו מרכיבים משפיעים לרעה על טעינת האתר.
אם אין לך חשבון של גוגל קונטרול, היכנסו להוריד ולחבר את האתר שלך.

קווארי מוניטור Query Monitor הוא כלי שביכולתו לזהות תוספים שמאטים את האתר, ובכלל לזהות כמה מרכיבים ספציפיים שמאיטים את האתר.
הכלי מאפשר לראות תמונה מלאה לאתר שבו נוכל לראות אם קיבלנו ציון טוב בגוגל עצמו.

ג'יטי מטריקס מאפשר לזהות קבצים וקודים שונים של עיצוב שמאטים את האתר ואף תמונות צד ג' שיש צורך בשיפור הטעינה שלהם וביצוע אופטימיזציה לכל הקבצים, זהו כלי שיאפשר למצוא את מה שלא מצאנו בכלים השונים.

טיפים חשובים לשיפור מהירות האתר שלך:

תבנית עיצוב לאתר – הדרך הקלה ביותר להבין איזה עיצוב הלקוח מעוניין שיהיה באתר שלו, אך עם זאת, בחירת תבנית עיצוב לאתר מכילה המון אלמנטים המשפיעים על טעינת האתר, אנחנו למשל, בוחרים את הטמלפט הרצוי, אך מעצבים אותו באמצעות אלמנטור פרו, בחירה בעיצוב קיים עלול להאט את האתר שלכם וזה מיותר, אם משתמשים בו כמו שהוא, במקרים שיש צורך במגוון תוספים לאתר אנו ממליצים לבחור NAVE או codinwp מפתחים של קוד ין וורפרס ונווה הם אותם מפתרים ובה מאפשר לכם לבנות אתר על בסיס טוב לשמירה על טעינה מהירה, לעומת זאת ניתן אף לBootstrap  או Foundation המאפשרים תשתית טובה לאתר מוצלח עם טעינה קצרה גם אם יהיו כמה תוספים לאתר.

2. ספק איחסון:

ספקי שרת איחסון לאתרים

– ניתן להשתמש במגוון ספקים של איחסון, שרתים שונים, הפופולרים כיום הם Amazon ו Siteground   דיגיטלאושן DigitalOcean  ועוד כמה שמציעים אחסון, מה ששונה ופחות פשוט זה, אך הגדרה של שרתי ענן אלו, עלולה לקחת זמן רב מאחר ויש להגדיר אותם מ 0 ולא כל אחד יודע לעשות זאת, נדרש מעט ניסיון בניהול שרתים.

כך תאיצו את האתר שלכם מעל המצופה

בדיקת אירוח איטי לאתר – ניתן לבחון זמני הטעינה של כל אחד מהאתרים, ישנם כלים שונים שציינו למעלה או הכלים של גוגל, ספידפייג', גוגל קונסול, ג'יטי מטריקס ועוד..
שימו לב, גוגל דורשת שTTFB יהיה לפחות פחות מ 200 מילישניות, מעל זה, ישנה בעיה.

מרכז נתונים בקרבת מקום הזמן של חיפוש לDNS או TTFB מתפקדים מהר יותר כאשר הגולש נמצא קרוב לאיזור השרת נתון זה חשוב כאשר כל הגולשים שלך נמצאים בקרבת מקום.

תצורת השרת – מומלץ להשתמש בגרסה הכי עדכנית של MariaDB, php, mysql בחשבון האירוח שלך, מומלץ להגביל את הזיכרון של MB.256

שמירה מרמת השרת – מומלץ מאוד כך הרוב עושים, ממליצים על מטמון ברמת השרת, אך המארחים המשותפים לא מאפשרים זאת.

3. שימוש בתוספים לאתר:

כידוע, תוספים לאתר וורדפרס מאיטים את טעינת האתר, לכן ישנה חשיבות רבה בחקירת כל תוסף לפני השימוש בו.
בין אם זה לחקור ברשתות החברתיות ולראות מה אנשים כותבים עליו בביקורות ואם זה תגובות של אנשים אחרים שצברו ניסיון עבודה עם הכלי, זה יכול לעזור לכם ולחסוך זמן רב ומיותר לעבוד עם תוסף ואז לגלות שהוא מאט את הטעינה, עבודה מיותרת, פשוט המנעו מפלגינים מיותרים.

כלי למציאת פלאגינים שמאטים את האתר: Query Monitor

Query Monitor הוא כלי המאפשר למצוא תוספים שמאטים את טעינת האתר ויאפשר לכם למצוא בקלות את הגורם לטעינה ארוכה מבלי לבזבז זמן.

שימו לב! לא מומלץ להשתמש עם תוספים שעובדים עם Jquery
 • המנעו מהרחבות עבור SSL לאתר וכל מיני קיצורי דרך שעדיף לעשות אותן באופן ידני ולא על ידי הפניות אוטומטיות או כל דרך אוטומטית, בדרך ידנית התוצאה תמיד תהיה טובה יותר.
 • המנעו מהרחבות המריצות תהליכים ברקע או הוספת קוד מצד ג' הם בהחלט משפיעים על טעינה של האתר.

4. פונטים:

 • גם לפונטים באתר ניתן לבצע אופטימיזציה כדי שהם יטענו מהר יותר בזמן הכניסה לעמוד,
  – דווקא הכלי ג'י טי מטריקס, שציינו למעלה,  יאפשר לך להבין כמה זמן לוקח לפונט להיטען, לא מומלץ להשתמש בפורמט פונט ttf במקום עדיף להשתמש ב woff או  woff2 במקום.
 • בדקו מראש האם התוסף מאט את האתר על ידי הכלי wp-Hive יחסוך לכם זמן רב אחרי ההתקנה

5. גודל תמונה:

תמונה ללא ספק עוזרת להמחיש את המידע הכתוב באתר ומוסיפה עניין לעיצוב העמוד.
עם זאת, תמונה שמשקלה גדול, יכולה להשפיעה רבות על טעינת העמוד, במקרה זה, רצוי לבצע אופטימיזציה ודחיסת גודל התמונה שכלל לא תשפיע על הטעינה של עמוד האינטרנט, ישנם כמה אפשרויות לבצע אופטימיזציה ידנית של התמונות, באמצעות תוספים של גוגל כרום, פוטושופ וכלים שונים לעריכת תמונות, למזלינו ישנם תוספים שונים המבצעים דחיסה לכמות של תמונות באופן גורף ואין צורך בעריכה ידנית, תנסו את אחד מהכלים הללו:

ובאתר של וורדפרס, תוכלו למצוא כמה כלים המאפשרים לך לבצע אופטימיזציה לתמונות עבור שיפור ה SEO לאתר שלך.

לא משנה איך תעשו זאת, אבל הקטנה של גודל התמונה הכרחית בכל אתר המעוניין להיות מקודם בגוגל בקידום האורגני,

כלי נוסף המאפשר הקטנה איכותית של תמונות וזו המלצה להשתמשה אישית שלנו מנסיון אישי, אבל כל אחד והכלי שהוא יותר מתחבר אליו ויותר נוח לו להשתמש.

על מה להתמקד בהקטנה של התמונות?

 • אם רוחב האתר שלנו הוא 900 פיקסלים, התמונה צריכה להיות ברוחב מלא של האתר, אני אבחר לה גודל שימלא את הרוחב של האתר, אך אם ארצה שהתמונה תכיל ריבוע בגוף העמוד.
 •  מקטין תמונות קונוורט תמונה לאתר convert image for Webp  זהו כלי המאפשר להקטין תמונות לפני העלאתם לאתר, מומלץ מאוד לעשות זאת מראש ולחסוך זמן רב בשיפור עתידי של טעינת האתר ניתן להשתמש בכלי בקישור הזה ולחסוך המון התעסקות מיותרת שימו לב, ניתן אף לבחור את הגודל הפיזי של התמונה ולהתאים אותה לצורך שלך, לאתר, למובייל או כל פורמט שתבחרו.

  כמו בתמונה:

על מה להתמקד בהקטנה של התמונות?

 • אם רוחב האתר שלנו הוא 900 פיקסלים, התמונה צריכה להיות ברוחב מלא של האתר, אני אבחר לה גודל שימלא את הרוחב של האתר, אך אם ארצה שהתמונה תכיל ריבוע בגוף העמוד.
 •  מקטין תמונות קונוורט תמונה לאתר convert image for Webp  זהו כלי המאפשר להקטין תמונות לפני העלאתם לאתר, מומלץ מאוד לעשות זאת מראש ולחסוך זמן רב בשיפור עתידי של טעינת האתר ניתן להשתמש בכלי בקישור הזה ולחסוך המון התעסקות מיותרת שימו לב, ניתן אף לבחור את הגודל הפיזי של התמונה ולהתאים אותה לצורך שלך, לאתר, למובייל או כל פורמט שתבחרו.

  כמו בתמונה:

6. שימוש בתוספי מטמון:

ישנם תוספים שונים למטמון לאתרי וורדפרס למשל יש את W3TotalCache  תוספים אלו מאפשרים להטמיע את המטמון באלמנטים שונים באתר שלך אלו תוספים מוכרים שמשתמשים בהם המון ויש מספיק ביקורות על כל אחד מהם, מומלץ בחום ישפיע לטובה בטעינת האתר יחסוך זמן בשיפור טעינת האתר, אם תשתמשו בתוסף מטמון מראש.

 

התוסף המומלץ בעיקר על ידי מתכנתים, הוא הכלי WProcket.

כמה מהיתרונות של הכלי הזה לשמירת מטמון בדפדפן וחיסכון בזמן הטעינה של האתר:

 • שמירת היסטורית גלישה במחשב ובמכשירים ניידים
 • שומר את ההיסטורית גלישה למשתמשים
 • טעינה מראש את המוטמן של העמוד
 • מפחות את בקשות HTTP בכדי להוריד את זמן הטעינה
 • מותאם ל wpbp
 • אופטימיזציה של מסד הנתונים של האתר

7. צימצום בקבצים JavaScript או CSS:

אם הנך בודק את האתר על ידי הכלי של גוגל ביצוע דחיסה של קבצים מסוג ג'אבה סקריפט או סי אס אס  ישפר משמעותית את טעינת האתר שלך בעיקר בכלי הבדיקה של גוגל, ניתן לקבל תוצאות טובות באופן משמעותי לאחר הצמצום.

8. GZip:

כמו שיש אפשרות של שמירת קבצים ע"י כיווץ באמצעות זיפ, מה שמאפשר לחסוך שטח רב בכונן האחסון של המחשב שלך אז באינטרנט על ידי gzip תוכל לכווץ קבצים ולחסוך משטח האחסון של האתר שלך, גם זה ישפיע על טעינת האתר לטובה כמובן.

מומלץ להשתמש בוואבפייג', ספיד נינג'ה, או WPROCKET המאפשר להשתמש בכיווץ gzip.

9. CDN:

לגולשים ממדינות רחוקות, ישנה אפשרות שימוש ב CDN מה שמאפשר לאנשים שפיזית רחוקים ממקום האירוח שלך, מן הסתם גם זמן הטעינה של העמוד יהיה ארוך יותר מכל גולש שיגלוש לאתר שלך ממיקום קרוב יותר לשרת האחסון, ה CDN מאפשר לקבצים שלך להישמר במרכזי נתונים הנמצאים במקומות שונים בעולם, זה ישפר משמעותית את הגלישה באתר שלך.

כלי לדוגמה המאפשר את זה:

10. תוספים מיותרים – החוצה!

יש לשים לב שאין תוספים מיותרים שמקשים על טעינת האתר על ידי הצטברות של קבצים מיותרים, ניקוי תוספים ישפיע לטובה על האתר שלך, תוספים מיותר רק יכולים להעמיס על האתר שלכם וזה מיותר בעיקר שמדובר בתוסף ללא שימוש.

כלים איך לבדוק את ציון מהירות האתר שלך:

 • כלי של גוגל
 • Gtmetrix

ניתן לשפר את זמן טעינת האתר בעצמך, אם נתקלת בבעיה אתה מוזמן לפנות אלינו, לקבל שירות נקודתי מבוסס על הזמן שתצטרך עד לפתרון הבעיה, כמו שציינו למעלה, אם תעברו כל סעיף תוכלו לשפר את טעינה של האתר שלכם, אם תצטרכו עזרה בדרך, אנחנו כאן בשבילכם.

להלן דוגמא של אתר ששיפרנו עבורו את זמן הטעינה: